20 Mart 2018 Salı 17:35 - Orhangazi Haber ve Bilgi Portalı
Üye Girişi
Üye Adı: Şifre:  

Şimdi siz de Google Map'e kayıt olarak firmanızı bulunabilir yapın. Firmanızı Google Maps'e kayıt edelim arayanlar sizi Google Maps'de Bulsun...
English French Deutsch Turkish
Ana Menü
Orhangazim
Orhangazim.net
Üyeler İçin
Belde ve Köyler
 THM Konseri kulakların pasını sildi...  
Yazar Orhangazim Haber Tarih: Pazar, 30. Ocak 2011

Gündemden Haberler

 Orhangazi Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl oluşturulan Türk Halk Müziği Uygulama topluluğu bu yıl ki ilk konserini geçtiğimiz akşam Koç İlköğretim Okulu Konferans salonunda verdi.

Uzun bir süredir çalışmalarını devam ettiren koristler Şef Mustafa Yılmaz eşliğinde farklı yörelerin çeşitli eserlerini seslendirdiler. Solo ve Koro şarkıların seslendirildiği konserde Yalova Belediyesi Konservatuvarı saz sanatçıları da Orhangazi Belediyesi Türk Halk Müziği Uygulama topluluğuna eşlik ettiler. Çeşitli yörelerden seslendirilen THM eserleri büyük beğeni ve alkış toplarken koristlerin performansı da görülmeye değerdi. Gece sonunda Yalova Belediye Konservatuvarı koristlerinin de misafir olarak katıldığıkları koro da birkaç eser seslendirmeleri sanat adına Yalova-Orhangazi arasındaki bağı da güçlendirdi. Mustafa Yılmaz’ın çalıştırdığı koro adeta kulaklarını pasını silerken dinleyenlerden de tam not aldı. Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar gece sonunda Mustafa Yılmaz’a çiçek takdim ederek başarılarının devamını diledi. Orhangazi Türk Halk Müziği Uygulama Topluluğu çalışmalarına devam edecek ve önümüzdeki aylarda yeniden bir konser sunacak. THM Konseri poptori olarak söylenen birkaç eserle sona erdi.


Kaynak: Orhangazi Belediyesi
THM Konseri kulakların pasını sildi...

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.son 5 Haber

Haber Arşivi
Seçenekler


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:
Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

İlgili Bağlantılar

En çok okunan haber: Gündemden Haberler:

Orhangazi||Orhangazi Köyleri
||Orhangazi Firma Rehberi||Orhangazi İş İlanları