20 Mart 2018 Salı 17:36 - Orhangazi Haber ve Bilgi Portalı
Üye Girişi
Üye Adı: Şifre:  

Şimdi siz de Google Map'e kayıt olarak firmanızı bulunabilir yapın. Firmanızı Google Maps'e kayıt edelim arayanlar sizi Google Maps'de Bulsun...
English French Deutsch Turkish
Ana Menü
Orhangazim
Orhangazim.net
Üyeler İçin
Belde ve Köyler
 Alt yapı için somut adımlar…  
Yazar Orhangazim Haber Tarih: Salı, 01. Mart 2011

Gündemden Haberler

Belediye Başkanı İsmail Tartar geçtiğimiz hafta Ankara’da bulunduğu temaslarda hem altyapı ile ilgili hem de katı atık depolama alanı ile ilgili olarak bir takım görüşme ve temaslarda bulundu.

İlçemizde uzun yıllardan bu yana önemli bir sorun olan altyapının çözümü için ciddi adımlar atan Belediye Başkanı İsmail Tartar geçtiğimiz hafta konuyla ilgili olarak Ankara’da Orman Bakanlığı yetkilileri ile görüştü. Avrupa Birliği Mali Yardımı IPA Koordinasyon Merkezince yürütülen ve ilçemizin de içinde olduğu yurt genelinde seçilen 21 projenin 2 ay içerisinde ihalesi yapılacak. İhale süresi 2 yıl olarak belirlenirken sonrasında ise hatların döşenmesine başlanacak. Orhangazi için çok önemli bir proje olan Altyapı projesi ihale sürecinin ardından hayata geçmiş olacak. Yıllardan bu yana söylenen ve ancak lafta kalan bu önemli sorunun giderilmesi için somut olarak çalışmalara en kısa sürede başlanacak. Çok ciddi bir para gerektiren projenin gerçekleşmesinde AB Mali Yardım fonlarından da faydalanılacak. Proje ihale süresince Projenin yapımı mülkiyet durumları, yapım sırasında personelin eğitimi belediye mali durumu fayda-maliyet analizleri yapımı bittikten sonra projenin işletilmesi gibi işleri de kapsayan çalışmalar yapılacak. Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar Altyapı sorununun giderilmesi adına belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirtirken bu konunun bu güne kadar hep havada bırakıldığını vaatlerde bulunulup hiç somut adım atılmadığını ifade etti. Ankara’daki temasların olumlu geçtiğini söyleyen Tartar Altyapı sorunun giderilmesi için gereken ne varsa yapacaklarını ve şimdiye kadarda sürecin olumlu olarak işlediğini söyledi.

 

Katı atık deponi alanı için ÇED Aşamasına gelindi

 

Yine uzun süreden bu yana Orhangazi’de yapımı için uğraşılan katı atık düzenli depolama alanı içinde Ankara’da görüşmelerde bulunulurken Hamzalı yolu mezarlık alanı kuzeyine yapılacak olan katı atık çöp deponi alanı ÇED raporunun Genel Müdürlükçe  hazırlanmasına  karar verildi. Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunulmasının ardından ÇED raporu hazırlanacak. Hamzalı yolu üzerindeki düzenli katı atık çöp deponi alanının faaliyete geçmesinin ardından vahşi depolama alanı kullanılmayacak. Belediye Başkanı İsmail Tartar Katı Atık Depolama alanının faaliyete geçmesi ile birlikte vahşi depolama alanının kullanılmayacağını bu sayede de hem sağlık açısından hem de maliyet açısından ilçemize ciddi faydalar sağlanacağını vurguladı.


Kaynak: Orhangazi Belediyesi

Alt yapı için somut adımlar…

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.son 5 Haber

Haber Arşivi
Seçenekler


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:
Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

İlgili Bağlantılar

En çok okunan haber: Gündemden Haberler:

Orhangazi||Orhangazi Köyleri
||Orhangazi Firma Rehberi||Orhangazi İş İlanları