22 Mart 2018 Perşembe 02:05 - Orhangazi Haber ve Bilgi Portalı
Üye Girişi
Üye Adı: Şifre:  

Şimdi siz de Google Map'e kayıt olarak firmanızı bulunabilir yapın. Firmanızı Google Maps'e kayıt edelim arayanlar sizi Google Maps'de Bulsun...
English French Deutsch Turkish
Ana Menü
Orhangazim
Orhangazim.net
Üyeler İçin
Belde ve Köyler
 O Sizi Seviyor Dualarınızı Eksik Etmeyin...  
Yazar akin Tarih: Cuma, 27. Mart 2009

Gündemden Haberler
BBP Partisi'nin helikopteri dün saat 16 sıralarında Kahramanmaraş'tan havalandıktan sonra düşmüştü.  Aradan 24 saat geçmesine rağmen henüz enkaza ulaşılamadı.
   Kurtarma çalışmaları gece de devam etti. Bekleyiş uzadıkça gerginlik de arttı.

   İşte gece boyunca yaşanan gelişmeler:

Arama çalışmaları bin kişilik ekiple sürüyor.Kahramanmaraş'ta düşen, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazını arama çalışmaları yaklaşık bin kişilik ekiple sürdürülüyor.Göksun ilçesine bağlı Hacıömerli köyü Berit dağı civarında başlayan arama-kurtarma çalışmaları, sonuç alınamayınca Kızılöz köyü Karayakup dağı civarına kaydırıldı. Buradaki çalışmalara havadan gece görüş imkanına sahip askeri helikopterin yanı sıra karadan da jandarma, sivil savunma, arama-kurtarma, dağcılardan oluşan yaklaşık bin kişilik ekip katılıyor. Arama-kurtarma ekiplerine köylüler de destek veriyor.

   Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın olay yerinden yönettiği arama-kurtarma çalışmaları, kar yağışı ve tipi yüzünden güçlükle sürdürülüyor. Arama çalışmalarının yapıldığı bölgede kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği belirtiliyor.Bu arada, Kızılöz köyünün imamı, öğlenden sonra helikopterin köyün üzerinden geçtiğini söyledi.

   İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazının aranması için bütün imkanların seferber edildiğini söyledi.Bakan Atalay beraberindeki Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal ile İstanbul'dan Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla Gaziantep'e geldi. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düştüğü Kahramanmaraş'a hareket etmeden önce basın mensuplarına arama-kurtarma çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

   Atalay, "Son durum sizinde bildiği gibi aramalar devam ediyor. Bütün güç ve imkanlarımızla sivil savunma, askeri birlikler elinden gelen tüm çalışmaları yapıyor. Kısa sürede ulaşmalarını bekliyoruz. Bende şimdi olay yerine gidiyorum ve bilgi alacağız. Yaklaşık saat 16.00'dan beridir bu konuyla ilgileniyoruz. Arama kurtarma çalışmalarına helikopter, jandarma, sivil savunma ve çevre illerin imkanlarını kullandık. Bölge kar, sis ve dağlık. Bu şartlar içinde ilerlemeye çalışıyor ekipler. Her çevreden kalabalık bir grup o bölgede çalışma yapıyor" dedi.

Gece boyunca arama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdürüleceğini kaydeden Atalay, "İnşallah çok gecikmeden ulaşılır diye umuyoruz. Şu anda karadan ağırlıklı çalışmalar yapılıyor ama havadan da gerekirse tekrar başlar. Tek dileğimiz korktuğumuzun olmaması" diye konuştu.

"Enkaza ulaşılamaması büyük zaafiyet"

Alperen Ocakları İstanbul İl Sekreteri Harun Şimşek, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin enkazına ulaşılamamasının büyük bir zafiyet olduğunu söyledi.

Alpereren Ocakları'ndan bir grupla İstanbul Valiliği önüne gelen Harun Şimşek burada kısa bir açıklama yaptı.

Şimşek Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin düşmesinden 7 saat geçmesine rağmen halen ulaşılmadığını belirtti. Bunun büyük bir zafiyet olduğunu ifade eden Şimşek, "Bu zafiyeti gösterenler, bu zafiyetin altında kalabilirler"dedi. Şimşek daha sonra BBP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaların resmi kaynaklarla verilen açıklamalarla farklı olmasını eleştirdi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götürürken Göksun ilçesinde düşen helikopterin enkazını arama çalışmaları sürüyor.

Askerler, sivil savunma ve acil kurtarma ekipleri ile bir grup partilinin katıldığı arama-kurtarma çalışmaları, sinyalin alındığı Sisne mezrasının 2 kilometre kuzeyindeki dağlık alanda yoğunlaştırıldı. Bu bölgede yoğun sis, kar yağışı ve tipi nedeniyle çalışmalar güçlükle sürdürülürken, kar kalınlığının bölgede 1.5-2 metreyi bulduğu belirtiliyor. Sisne mezrası yakınlarında çok sayıda ambulans hazır bekletiliyor.

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Albay Sezai Akgün ve Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek ile birlikte çalışmaları olay yerinde izleyen Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, arama-kurtarma çalışmalarının ağır hava şartları nedeniyle güçlükle sürdürüldüğünü ifade etti.

Arama-kurtarma ekibi donma tehlikesi geçirdi

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düşen helikopterinin enkazına ulaşmaya çalışan 30 kişilik arama-kurtarma ekibinin donma tehlikesi geçirdiği ve yardım talebinde bulunduğu bildirildi.Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterine ulaşmaya çalışan ekipler, ağır hava şartlarına karşı zorlu bir mücadele veriyor.

Yoğun sis, kar yağışı ve tipiye rağmen dağlık araziye dağılan yaklaşık bin kişiden 30 kişilik ekibin, Kurucaova köyü Delikkaya mevkisinde donma tehlikesi geçirdiği öğrenildi. Ekibin, 112 Acil Servis'e telsizle ulaşarak, hareketli ekiplerden yardım istediği belirtildi.

Yazıcıoğlu'nun kayınbiraderi olan TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak da jandarma komutanlığına geldi.

Tahammül sınırlarımız zorlanıyor

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin enkazına halen ulaşılamadı. Kamuoyunun yeterli seviyede bilgilendirilmemesini eleştiren BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, "Tahammül sınırlarımız zorlanıyor" dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin düşmesi üzerinden yaklaşık 12 saat geçti. Ancak halen enkaza ulaşılmaması üzerine BBP Genel Merkezi'nden parti adına açıklamada bulunan Genel Sekreter Yalçın Topçu, çalışmalar konusunda yetkili ağızlardan bir açıklama yapılmamasını eleştirdi.

BBP Genel Sekreteri Topçu, "Halen sonuç alınamaması bizi üzdü. Bir ihmalin olduğunu düşünmüyoruz ancak yetkili ağızlardan açıklama yapılmalıdır. Bu saate kadar sonuca ulaşılamamasının nedeninin yetkililerce kamuoyuna bildirilmesi gerekir. Biz bunu bekliyoruz. Gelinen bu noktada bu işi yürüten devletin ilgili birimleridir. Yapılan çalışmaların en yetkili ağızlardan biran evvel ne noktada olduğunun açıklanmasını ivedilikle bekliyoruz. Şu geldiğimiz noktada büyük Türk milletinin ve camiamızın tahammül sınırları zorlanmakta ve tüketilmektedir. Yetkililerden biran evvel tatmin edici açıklama bekliyoruz. Geldiğimiz şu noktaya kadar netice alınmadı. Sayın Bakanımızın bölgede olduğu belirtiliyor. Kendisi de bağlantılarla çalışmaların devam ettiğini söyledi"dedi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmalara ara verildi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazının aranması çalışmalarına olumsuz hava şartları nedeniyle ara verildiğini söyledi.

Göksun İlçe Jandarma Komutanlığı'nda brifing aldıktan sonra çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Atalay, arama-kurtarma çalışmalarına olumsuz hava şartları nedeniyle ara verildiğini ancak gün ışımaya başladıktan sonra ekiplerle hem havadan hem karadan çalışmalara yeniden başlanacağını belirtti.

Kendisinin de arama-kurtarma çalışmalarını yerinde takip edeceğini kaydeden Atalay, "Tüm imkanlarımız seferber edildi". dedi.

BBP Genel Merkezi'nde gerginlik

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nde devam eden gergin bekleyiş sırasında Alperen Ocakları üyeleri ile BBP Ankara İl Teşkilatı üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Genel Merkez'den ayrılan MHP'li Oktay Vural, arama kurtarma çalışmalarının sonuçlanmaması dolayısıyla ocak üyesi bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği sıralarda, BBP Genel Merkezi içerisinde Alperen Ocakları üyeleri ile BBP Ankara İl Teşkilatı üyeleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Arama çalışmalarının sonuçlanmamasına tepki gösteren ocak üyeleri, diğer partililerin araya girmesiyle tartışmayı bitirerek genel merkez binası önünde dua etti.

Bölgedeki 5 ayrı noktada özel harekat timlerinin katıldığı arama kurtarma çalışmalarına çok sayıda korucu, özel ve resm kurumların kurtarma ekipleri, jandarma ekipleri katılıyor. Çalışmalara köylüler de destek veriyor.

Kaynak: muhsinyazicioglu.org

O Sizi Seviyor Dualarınızı Eksik Etmeyin...

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.


recepakin bildirdi: Tarih: 28.03.2009 21:16:
Türkiyenin yetiştirdiği,ender siyaset adamlarından,taraflı tarafsız ülke aşığı herkesi yasa boğan,Halkıyla son konuşmasında helalleşmeyi bilen,bunu sanki heran bekliyormuş gibi halkını Allaha emanet eden hiç bir siyaset adamına rasladınız mı?
Seni siyasi olarak desteklememiş olsamda,duruşunla hep takdir etmiştim,Üzerine çamur sıçratmamış olman,Siyaseti başa güreşenler gibi mahalle kavgasına dönüştürmryip,siyaseti,siyaset olarak yorumlayıp yerine getirmen,bukadar insanın ardından gözyaşı dökmesinde etkendir.Allah taksiratlarını affetsin,ruhun şadolsun...
Kederli ailesine,BBP'si Teşkilatına,ardından gözyaşı döken sevenlerine Allahtan sabırlar diliyorum....

son 5 Haber

Haber Arşivi
Seçenekler


Anket
Sizce Helikopter Hala Neden Bulunamamış Olabilir?

Yoğun sis ve Kar
Siyasi Rant
Yeterli teknolojinin olmaması
Bilmiyorum

Sonuçlar
Toplam Oy: 12
Yorum: 0
Anketler
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:
Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

İlgili Bağlantılar

En çok okunan haber: Gündemden Haberler:

Orhangazi||Orhangazi Köyleri
||Orhangazi Firma Rehberi||Orhangazi İş İlanları